Camping.pl

Trydent Górna Adyga: przewodnik

Trydent-Górna Adyga to włoski region, do którego udają się miłośnicy gór, położony wśród przyrody, zachęcający do uprawiania spacerów i sportów zimowych. Dzięki swojemu położeniu geograficznym, na granicy z Austrią i Szwajcarią, Trentino Alto Adige, że oferuje jedne z najbardziej imponujących szczytów Dolomitów, w obszarze między Alpami Środkowej i Wschodniej. Na tle pozostałych regionów włoskich, Trydent-Górna Adyga wyróżnia się wpływami kultury i tradycji Europy Środkowej, jest on również znany jako Południowy Tyrol, nawet jeśli ta definicja o średniowiecznym rodowodzie odnosi się tylko do autonomicznej prowincji Bolzano.

Wakacje na kempingach i w wioskach turystycznych w Trydencie, często oznaczają najnowocześniejsze obiekty z punktu widzenia usług i zakwaterowania. Są to w większości przypadków, kempingi położone w strategicznych punktach takich jak doliny lub są to typowo górskie ośrodki z drewnianymi domkami i apartamentami, idealnymi na mroźną zimę. Mówiąc o usługach, należy pamiętać, że wakacje w Trydencie - Górnej Adydze to synonim odpoczynku na łonie natury i dobrego samopoczucia, często więc spotyka się ośrodki odnowy biologicznej, nawet w pobliżu naturalnych źródeł, czy na terenie kempingu gdzie można wzmocnić duszę i ciało, po całym dniu wędrówki, kolarstwa górskiego czy szaleństw na alpejskich stokach narciarskich czy biegówkach. Należy mieć również na uwadze, że Trydent Górna Adyga oferuje moc atrakcji dla rodzin z dziećmi i par szukających romantycznych wakacji, zwłaszcza na sylwestra, czy Boże Narodzenie, kiedy wszystkie wsie i miasteczka rozbłyskują ozdobami bożonarodzeniowymi i wszędzie króluje świąteczna atmosfera.

Dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów, jeziora trydenckie stanowią nie lada gratkę. Poczynając od ogromnego jeziora Garda, które w Trydencie - Górnej Adydze zajmuje tylko niewielką część, po niezwykle imponujące, będące krajobrazowymi perełkami jeziora Caldonazzo, Ledro, Molveno, Lamar, Levico, Tovel, Lavarone, Santa Massenza i tak dalej, bo lista trydenckich jezior jest bardzo długa. Z gastronomicznego punku widzenia, Trydent - Górna Adyga daje się poznać jako kulinarny tygiel, w którym miesza się tradycja włoska i austriacka, tworząc tradycyjne potrawy i lokalne wina o wspaniałym charakterze. Bezwzględnie należy spróbować grappy i sera alpejskiego, dziczyzny (dla tych, którzy jedzą mięso) i deserów na bazie owoców leśnych!

Czytaj więcej

Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen
Camping Toblacher SeeDobbiaco, Bolzano/Bozen


Odkryj naszą sieć turystyczną