Camping.pl

Umbrii: przewodnik

Wakacje w Umbrii to synonim przyrody, dobrego jedzenia, charakterystycznych zamków i zabytków. Lombardia jest nazywana „zielonym sercem Włoch”; To jedyny region we Włoszech nie mający dostępu do morza, ale w zamian posiadający największe jezioro: jezioro Trasimeno, wraz ze swoimi trzema wysepkami stanowi docelowy punkt podróży turystów włoskich i zagranicznych. Nieprzypadkowo więc większość kempingów i wiosek turystycznych w Umbrii jest położonych w pobliżu jeziora Trasimeno, w pobliżu tak fascynujących swoim urokiem miejscowości jak Castiglione del Lago, Passignano nad Trasimeno, Tuoro nad Trasimeno i Magione. Są to miejsca, które łączą piękno naturalnego krajobrazu z urokiem małych miasteczek, często malowniczo rozciągających się na wzgórzach, w niewielkiej odległości od stolicy regionu Perugii.

Perugia, jako miasto sztuki i licznych wydarzeń kulturowych, festiwali jazzowych i wielu innych atrakcji związanych np. z czekoladą, sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających turystów. Stare ale niezwykle eleganckie miasto wywodzące się z epoki etruskiej, szczyci się swoim starym miastem położonym około 450 m n.p.m. z cudownymi punktami widokowymi na umbryjskie doliny.

To również region interesujący pod względem gastronomicznym, zachwyca wędlinami i potrawami na bazie trufli; Umbria to ponadto region, w którym epoka średniowieczna doskonale współgra ze sztuką religijną, przyciągając tym samym rozliczne rzesze turystów. Podążając szlakami religijnymi i artystycznymi, z których niektóre związane są z trasą Via Francigena, można zwiedzić tak piękne miejsca jak Asyż, Orvieto, Spoleto, Gubbio, Cascia i Todi, a także Spello i Montefalco, to ostatnie znane z lokalnego czerwonego wina Sagrantino.

Równie miłe dla turystów są Deruta, ze słynną ceramiką, okolice Wodospadu Marmore, jednego z najwyższych w Europie, idealnie umieszczonego w krajobrazie dużego parku przyrodniczego.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Umbrii

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną