Camping.pl

Wenecja: wakacje na kempingu

Wenecja wraz z przyległym obszarem jest jedną z głównych włoskich atrakcji turystycznych. To niezwykle romantyczne miasto, dzięki kanałom i gondolom przyciąga rokrocznie miliony turystów z całego świata, złaknionych magicznej atmosfery laguny. Miasto epatuje barokowym pięknym, a majestatyczność głównego placu, urok pałaców i bazylik czyni z Wenecji niezwykle eleganckie miasto.

Wybierana jest jako docelowe miejsce wakacyjne lub tylko do kilkugodzinnego spaceru w trakcie podróży, zwłaszcza przez tych, którzy odpoczywają w licznych nadmorskich miejscowościach położonych na wybrzeżu adriatyckim Veneto. Wśród najważniejszych zabytków Wenecji wymienić należy Bazylikę Św. Marka i okazały Plac Św. Marka, charakterystyczne kanały, wśród których wymienić należy Ponte Rialto, Ponte dell’Academia, Ponte degli Scalzi i odrestaurowany Ponte della Costituzione i di Calatrava, wszystkie zawieszone nad Canale Grande, oraz Ponte dei Sospiri położony nad rio di Palazzo.

Wiedząc, że mamy do czynienia z miastem położonym na lagunie, lista mostów wydaje się nieskończona, podobnie jak lista przepięknych pałaców, ozdabiających miasto. Pałace, często sąsiadujące z muzeami, są bardzo liczne, a warto zobaczyć chociażby, Pałac Dożów, Ca’ d’Oro, Ca’ Foscari, Palazzo Grassi, Palazzo Bembo i Palazzo Contarini del Bovolo. Najbardziej znanymi muzeami weneckimi są Galerie dell’Academia, Museum Peggy Guggenheim, Scuola Grande di San Rocco z obrazami Tintorettiego oraz Bazilika dei Frari.

Oddalając się od centrum miasta, napotyka się kolejne atrakcje i kolejne hotele i pnsjonaty przygotowane dla turystów. Przykładem jest Chioggia i Cavallino-Treporti, obie miejscowości słynące z wielu kempingów i ośrodków wypoczynkowych, posiadające cechy typowego nad adriatyckiego kurortu letniskowego, położonego w pobliżu Wenecji. Na wyspach weneckich znajdują się takie miejsca jak Murano - słynące z artystycznej produkcji szkła, Burano - słynące z produkcji koronek. Na szczególną uwagę zasługuje Torcello z swoim archeologicznym bogactwem.

Czytaj więcej

Odkryj naszą sieć turystyczną