Camping.pl

Istryjska: przewodnik

Region Istria to od dziesięcioleci stały punkt na letniej mapie turystycznej Chorwacji, który obejmuje cały półwysep Istria, dogodną lokalizację na nadmorski urlop. Region ten, położony nad Morzem Adriatyckim blisko innych części Europy, przy granicy z Włochami, to jedna z ulubionych lokalizacji turystów międzynarodowych, którzy doceniają piękno tutejszego morza i miejscowości turystycznych oraz wygodę dojazdu.

Niegdyś znany ze względu na liczne ośrodki dla naturystów, zjawisko o długiej tradycji w Chorwacji, region Istria spełnia dziś oczekiwania różnych typów turystów dzięki obecności nowoczesnych kempingów i ośrodków turystycznych położonych w najpiękniejszych i łatwo dostępnych strefach Morza Adriatyckiego. Wśród najbardziej popularnych lokalizacji turyści spędzający urlop w Istrii wybierają miejsca o pięknym krajobrazie i architekturze, takie jak Porec, Rovinj, Pula, Umag i Medulin.

Dostępna jest tu nieskończona ilość miejscowości turystycznych do wyboru, zwłaszcza jeśli udamy się w głąb półwyspu, gdzie znajdują się miasta, takie jak Pazin i Žminj ze spektakularnymi grotami. Region Istria oferuje również liczne kościoły, katedry i bazyliki interesujące dla turystów religijnych, idealnie wpisane w krajobraz wiosek o starożytnym charakterze.

Na szczególną uwagę zasługują również wyspy regionu, które mimo że mniej znane niż wyspy Kwarneru i Dalmacji, oferują krajobrazy pełne uroku oraz odcinki wybrzeża idealne na wakacje spędzane na relaksie i nurkowaniu. Na co należy zwrócić uwagę: archipelag Brijuni i Otok Veruda w pobliżu Pula, Crveni Otok i Otok Katarina w pobliżu Rovinj.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Istryjska

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną