Camping.pl

Primorsko gorska: przewodnik

Region Żupanii primorsko-gorskiej znajduje się na południe od regionu Istria, z którym graniczy, i obejmuje jeden z najpopularniejszych obszarów turystycznych w Chorwacji. Żupania primorsko-gorska zajmuje część półwyspu Istria. W jego obszarze znajduje się również Zatoka Kwarnerska ze sławnymi Wyspami Kwarner: Cres, Losinj, Krk i Rab oraz innymi pomniejszymi wysepkami.

To właśnie wyspy Kwarner stanowią istotną atrakcję turystyczną regionu Żupanii primorsko-gorskiej w Chorwacji dzięki krystalicznemu morzu, na którym porozrzucane są wyspy i wysepki charakteryzujące się niesamowitym połączeniem zieleni bujnej natury i kolorowych zagajników małych starożytnych wiosek. Z dobrym połączeniem komunikacyjnym ze stałym lądem, zwłaszcza jeśli chodzi o większe wyspy, wyspy te, położone na Morzu Adriatyckim, oferują dziś nowoczesne kempingi i ośrodki turystyczne z bogatym wyposażeniem, lecz mimo to są wciąż harmonijnie wpisane w naturalny krajobraz. To samo można powiedzieć o miastach położonych na wybrzeżu, również popularnych wśród turystów w sezonie letnim, takich jak Opatija i Rjeka, z idealnym połączeniem usług i zabytków, które należy odwiedzić.

Kwarner to jedno z najpopularniejszych miejsc w sezonie letnim, natomiast region Żupania primorsko-gorska w Chorwacji oferuje również piękno w głębi lądu zdominowanej przez obszary górzyste, czyli Gorski Kotar przy granicy ze Słowenią, wyżynę ze wspaniałymi krajobrazami naturalnymi, lasami, jeziorami i rzekami idealnymi na wycieczki na łonie natury. Turyści mogą tu połączyć przyjemność wycieczek trekkingowych z odwiedzaniem maleńkich wiosek, które idealnie wyrażają charakter tego regionu bogatego w interesujące miejsca.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Primorsko-gorska

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną