Camping.pl

Kalabria: przewodnik

Kalabria dzięki temu, że ma piękne morze oraz łagodny klimat jest regionem idealnym do uprawiania turystyki nadmorskiej przez większą cześć roku. Znajduje się na południowym krańcu półwyspu włoskiego a od Sycylii oddziela ją Cieśnina Mesyńska mająca w najwęższym miejscu zaledwie 2,3 km. Kalabrię od wschodu oblewa Morze Jońskie a od zachodu Morze Tyrreńskie przyczyniające się do zróżnicowania pejzażu. Kalabria jako kierunek turystyczny jest doskonale znana Włochom, trochę mniej obcokrajowcom; stanowi synonim urlopu na łonie natury i krystalicznego morza, a ponadto historii, kultury i tradycji kulinarnych oraz winiarskich.

Wakacje na morzem w Kalabrii zaspokoją wszelkie oczekiwania, zwłaszcza jeśli turysta decyduje się na odkrywanie różnych odcinków linii brzegowej. Od wybrzeża jońskiego do tyrreńskiego turysta napotyka na ciągnące się nieustannie plaże ze złotym piaskiem i kamieniste przylądki dające początek wyspom takim jak Cirella w Diamante czy Dino w Praia a Mare, malowniczym grotom morskim, przede wszystkim grocie dell’Arco Magno w San Nicola Arcella oraz grocie San Gregorio w Stalettì, które zwiedzać można łodzią lub - korzystając z kryształowo czystych wód - nawet wpław.

Oprócz ośrodków turystycznych wybrzeża, idealnych dla osób kochających morze, Kalabria proponuje także niezapomniane wakacje na łonie natury w rozlicznych terenach chronionych oraz trzech Parkach Narodowych: Parku Narodowym Aspromonte, Parku Narodowym Sila oraz Parku Narodowym Pollino. W tych rejonach także nie brak terenów górzystych, z których podziwiać można panoramę i cieszyć chłodem latem a zimą oglądać zaśnieżone szczyty i korzystać z tras narciarskich.

Inne powody do odwiedzenia Kalabrii to rozliczne zabytki i miejsca dziedzictwa kulturowego, takie jak stanowiska archeologiczne, które pokazują niezwykle bogatą historię tego regionu, czy trasy pielgrzymkowe rozsiane po całym jego terytorium. Nareszcie, przy okazji podróży do Kalabrii, można zrelaksować się w różnych centrach geotermalnych i skorzystać z oferty kulinarnej i win: np. charakterystycznej ostrej papryki peperoncino używanej do przygotowywania wielu dań i typowych produktów lokalnych. Warto też przynajmniej spróbować „Nduja” czyli typowej ostrej kiełbasy kalabryjskiej.

Czytaj więcej


Najbardziej popularne regiony turystyczne w Kalabria

Znajdź Kemping lub Obiekt Wakacyjny w najpopularniejszych regionach turystycznych, miejscowościach słynących z piękna krajobrazu, sztuki i oferowanych usług.


Odkryj naszą sieć turystyczną