Camping.pl

Sardynia: przewodnik

Sardynia to region ukochany przez turystów szukających wakacji nad morzem. Oferuje wszystkie możliwe uroki wyspy na Morzu Śródziemnym znajdującej się na południe od Korsyki, z krystalicznie czystą wodą i dziką naturą. Sardynia dzięki długim tradycjom goszczenia turystów umie połączyć organizację urlopu w miejscach niezwykle atrakcyjnych krajobrazowo z ofertą usług dostosowaną do każdego typu podróży i budżetu: od ośrodków i kurortów jak ze snu (pośród których Glamping nie jest wyjątkiem) do kempingów dostępnych na każdą kieszeń.

Wakacje na Sardynii zaczynają się od organizacji podróży, która dla tego kierunku powinna być planowana z pewnym wyprzedzeniem wyłącznie dlatego, że jest to miejsce niezwykle popularne w szczycie sezonu. Wyspa potrafi jednak zaoferować niezapomniany wypoczynek także poza sezonem. Dotrzeć tu można samolotem lub promem. Ryzyko braku miejsc jest tu dość duże - tak w przypadku transportu jak i infrastruktury; turyści mogą też zauważyć dużą różnicę w cenach rezerwacji robionych z dużym wyprzedzeniem a tych z ostatniej chwili.

Gdy się na nią jednak już dotrze, odwdzięczy się na wszelkie sposoby. Od Alghero i Riwiery Koralowej, gdzie zaczął się rozwój turystyki na wyspie, do błyszczącego Szmaragdowego Wybrzeża - ulubionego przez VIP-y - Sardynia ma wiele niezwykle urokliwych miejscowości kąpieliskowych. Z innych kierunków na wyróżnienie zasługuje także Costa Rei z plażą z drobnego i bardzo jasnego pisaku, podobnie jak rejon Tortolì, Valledorii i cała prowincja Olbia.

O ile nad brzegami dominują kryształowe morze i karaibskie pejzaże, o tyle w głębi lądu na Sardynii napotykamy na rejony górzyste, bogate w zieleń, ze szlakami tak dzikimi, że zdają się nieomal niegościnne. W rzeczywistości chodzi o fantastyczne miejsca dla miłośników wycieczek i tych, którzy chcą odkrywać lokalną florę i faunę, w tym oglądać ptaki.

Także kuchnia i wino z Sardynii wyraża moc tego terytorium. Typowe dania to dojrzewające sery i pieczenie, kluseczki „malloreddus” na początek, potem może pieczywo Carasau oraz wino z Sardynii, np. Cannonau i Vermentino.

Czytaj więcej


Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Village Torre del PorticcioloAlghero, Sassari
Camping Village Torre del PorticcioloAlghero, Sassari


Odkryj naszą sieć turystyczną