Camping.pl

Toskania: przewodnik

Toskania należy do najbardziej ulubionych przez turystów włoskich i zagranicznych regionów. Idealna dla miłośników sztuki, zmierzających do takich słynnych miast, jak Florencja i Piza, Toskania jest również jednym z ulubionych przez turystów miejsc, którzy rokrocznie wybierają wakacje nad morzem czy na wsi i zamierzają odkrywać smaczne lokalne potrawy i słynne toskańskie wina. W tym otoczeniu, między kempingami i turystycznymi wioskami Toskanii, powstały najgłówniejsze punkty docelowe, wśród których prym wiedzie Florencja, oferująca liczne zabytki, położone niedaleko od centrum regionu.

Wakacje w pełnych dzieł sztuki miastach Toskanii mają swoją własną symbolikę. Stolica Toskanii będą miastem sztuki i kultury, jest także idealnym tłem romantycznych wakacji dla zakochanych; miasto oferuje wiele zabytków i najbardziej znane miejsca na świecie: od panoramicznego Placu Michała Anioła po plac Piazza della Signoria, od Katedry Maria dei Fiore i Piazza del Duomo, Palazzo Vecchio i romantycznego Ponte Vecchio, do Katedy Brunelleschiego, dzwonnicy Giotta oraz bazyliki Santa Croce i San Miniato al Monte. Lista interesujących miejsc we Florencji jest nieskończona, niemniej należy wymienić te które przyciągają rzesze turystów: Galeria Uffici, Palazzo Pitti i Galeria dell’Academia. Pozostając w dalszym ciągu w temacie miast sztuki, będąc w Toskanii, należy bezwarunkowo odwiedzić Pisę z najsłynniejszą na całym świecie Krzywą Wieżą, Sienę, gdzie odbywa się słynne Palio na starówce wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO, Lucchę, otoczoną starożytnymi murami, Arezzo z jego długą złotniczą tradycją.

Ten, kto kocha przyrodę, miejscową kuchnię i dobre wino, doceni z pewnością toskańską wieś, w szczególności zaś doliny Chianti, Maremma lub Mugello, położone niedaleko Florencji. Znajdując się w głębi lądu, można natrafić na średniowieczne miasteczka, epatujące niezwykłym urokiem: San Gimignano, Volterra, Monteriggioni, Certaldo i San Galgano to tylko niektóre wspaniałe przykłady.

Jeśli natomiast chodzi o wakacje nad toskańskim morzem, Maremma najpiękniej łączy w sobie zieleń przyrody i piękno wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Park Naturalny w Maremma, w prowincji Grosseto oferuje pięknie położone w okolicach Promontorio dell’Agentario kąpieliska, niemniej nie należy zapominać o Lagunie Orbetello. Ogromną popularnością cieszy się również wybrzeże w okolicach Livrono i Versilia, dzięki długim piaszczystym plażom. Pocztówkowe krajobrazy z Narodowego Parku Archipelagu Toskańskiego z najpiękniejszą i największą wyspą Elbą i wyspami Pianosa, Giglio, Capraia, Montecristo, Giannutri i Gorgona.

Czytaj więcej

Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Village Baia Azzurra ClubCastiglione della Pescaia, Grosseto
Camping Village Baia Azzurra ClubCastiglione della Pescaia, Grosseto


Odkryj naszą sieć turystyczną