Camping.pl

Toskania: przewodnik

Toskania należy do najbardziej ulubionych przez turystów włoskich i zagranicznych regionów. Idealna dla miłośników sztuki, zmierzających do takich słynnych miast, jak Florencja i Piza, Toskania jest również jednym z ulubionych przez turystów miejsc, którzy rokrocznie wybierają wakacje nad morzem czy na wsi i zamierzają odkrywać smaczne lokalne potrawy i słynne toskańskie wina. W tym otoczeniu, między kempingami i turystycznymi wioskami Toskanii, powstały najgłówniejsze punkty docelowe, wśród których prym wiedzie Florencja, oferująca liczne zabytki, położone niedaleko od centrum regionu.

Wakacje w pełnych dzieł sztuki miastach Toskanii mają swoją własną symbolikę. Stolica Toskanii będą miastem sztuki i kultury, jest także idealnym tłem romantycznych wakacji dla zakochanych; miasto oferuje wiele zabytków i najbardziej znane miejsca na świecie: od panoramicznego Placu Michała Anioła po plac Piazza della Signoria, od Katedry Maria dei Fiore i Piazza del Duomo, Palazzo Vecchio i romantycznego Ponte Vecchio, do Katedy Brunelleschiego, dzwonnicy Giotta oraz bazyliki Santa Croce i San Miniato al Monte. Lista interesujących miejsc we Florencji jest nieskończona, niemniej należy wymienić te które przyciągają rzesze turystów: Galeria Uffici, Palazzo Pitti i Galeria dell’Academia. Pozostając w dalszym ciągu w temacie miast sztuki, będąc w Toskanii, należy bezwarunkowo odwiedzić Pisę z najsłynniejszą na całym świecie Krzywą Wieżą, Sienę, gdzie odbywa się słynne Palio na starówce wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO, Lucchę, otoczoną starożytnymi murami, Arezzo z jego długą złotniczą tradycją.

Ten, kto kocha przyrodę, miejscową kuchnię i dobre wino, doceni z pewnością toskańską wieś, w szczególności zaś doliny Chianti, Maremma lub Mugello, położone niedaleko Florencji. Znajdując się w głębi lądu, można natrafić na średniowieczne miasteczka, epatujące niezwykłym urokiem: San Gimignano, Volterra, Monteriggioni, Certaldo i San Galgano to tylko niektóre wspaniałe przykłady.

Jeśli natomiast chodzi o wakacje nad toskańskim morzem, Maremma najpiękniej łączy w sobie zieleń przyrody i piękno wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Park Naturalny w Maremma, w prowincji Grosseto oferuje pięknie położone w okolicach Promontorio dell’Agentario kąpieliska, niemniej nie należy zapominać o Lagunie Orbetello. Ogromną popularnością cieszy się również wybrzeże w okolicach Livrono i Versilia, dzięki długim piaszczystym plażom. Pocztówkowe krajobrazy z Narodowego Parku Archipelagu Toskańskiego z najpiękniejszą i największą wyspą Elbą i wyspami Pianosa, Giglio, Capraia, Montecristo, Giannutri i Gorgona.

Czytaj więcej

Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping Panoramico FiesoleFiesole, Firenze
Camping Village Le EsperidiBibbona, Livorno
Campeggio Baia dei GabbianiScarlino, Grosseto
Camping Panoramico FiesoleFiesole, Firenze
Camping Panoramico FiesoleFiesole, Firenze
Camping Village Le EsperidiBibbona, Livorno
Campeggio Baia dei GabbianiScarlino, Grosseto
Camping Panoramico FiesoleFiesole, Firenze


Odkryj naszą sieć turystyczną