Camping.pl

Błąd 404

Błąd 404

Ta strona pojechała na wakacje z Camping.plKempingi i Obiekty Wakacyjne na wczasy

Wybierz kraj Twoich wczasów i odkryj propozycje Camping.pl w najlepszych Kempingach i Obiektach Wakacyjnych. Przeglądaj karty obiektów zawierające informacje, zdjęcia, usługi, ceny i kontakt!

Włochy

Włochy

Włochy to doskonały kraj do spędzania urlopu, a to dzięki bogatej ofercie turystycznej, łagodnemu klimatowi oraz ukształtowaniu terenu, który daje możliwość wybierania między morzem, jeziorami a górami. Liczne kempingi i ośrodki turystyczne znajdujące się we wszystkich 20 regionach tworzących Włochy sprawiają, że osoby decydujące się spędzić tu urlop mają problem z wyborem z powodu nadmiaru bogactwa oferty.

Urlop nad morzem we Włoszech jest synonimem łagodnego klimatu i rozrywki w rozlicznych miejscowościach kąpieliskowych; często ten właśnie kierunek okazuje się idealny dla osób kochających nocne życie. Włochy to półwysep nad Morzem Śródziemnym oraz dwie duże wyspy: Sycylia i Sardynia. Kraj od wschodu oblewa Morze Adriatyckie, od zachodu Morze Tyrreńskie a od południa Morze Jońskie.

Kto zaś woli góry i chce je latem zdobywać lub zimą uprawiać tu sporty, może jechać w Alpy, które stanowią doskonały wybór. Ale też nie stracą okazji do wakacji na dużych wysokościach ci, którzy przejdą Apeniny, łańcuch górski ciągnący się przez cały półwysep włoski, od północy do południa. Jeśli chodzi o Alpy, to chociaż główne atrakcje turystyczne znajdują się w Południowym Tyrolu, jest wiele możliwości podróżowania po całym łuku alpejskim.

Z atrakcji turystycznych największym zainteresowaniem cieszą się następnie jeziora. Rok w rok miliony turystów włoskich i obcokrajowców zachwycają się ich pięknem i doceniają jakość lokalnych usług. To właśnie nad jeziorami, zwłaszcza tymi na północy, znajduje się niewiarygodna ilość kempingów i ośrodków turystycznych: Jezioro Garda, Jezioro Maggiore, Jezioro Como, Jezioro Iseo i jeziora w Trentino Alto Adige to historyczne kierunki, w które udawali się pasjonaci urlopu na łonie natury. W środkowych Włoszech natomiast na wyróżnienie zasługują Jezioro Trasimmeno i Jezioro Bolsena.

Nie da się mówić o Włoszech i nie wspomnieć wielkiego dziedzictwa artystycznego, kulturowego, kulinarnego i winnego. Każdy czas jest dobry by udać się na romantyczną wizytę do miast sztuki, takich jak Rzym, Florencja czy Wenecja - że wymienimy tylko kilka - lub na wycieczkę objazdową by odkryć muzea lub by rozkoszować się degustacją doskonałych win włoskich czy typowych dań podczas kolacji w restauracji.

  • 1910 kempingów / obiektów wakacyjnych
  • w 19 regionów
Chorwacja

Chorwacja

Chorwacja to kierunek idealny dla tych, którzy decydują się na urlop nad morzem, chociaż nie tylko dla nich. Jest to kraj, który nadal potrafi zadziwić niektórymi fragmentami czystego wybrzeża, w szczególności licznymi wyspami swych archipelagów. Dzięki fascynującemu połączeniu naturalnego piękna i usług dla turystów, takich jak nowoczesne kempingi i ośrodki turystyczne strategicznie rozłożone po całym terytorium, Chorwacja daje możliwość spędzenia uroczych wakacji w wygodnym miejscu na północnym wschodzie Adriatyku. Łatwo tu dotrzeć zwłaszcza turystom z Europy środkowej, bowiem Chorwacja znajduje się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, po przeciwnej stronie wybrzeża włoskiego.

Kempingi i ośrodki turystyczne w Chorwacji cieszą się długą tradycją, przede wszystkim dzięki napływowi wczasowiczów z Niemiec i Włoch i to już w okresie byłej Jugosławii. Jednak dopiero po uzyskaniu niepodległości w 1991 r. kraj ten podjął decyzję o inwestowaniu w turystykę na łonie natury. Wynik jest imponujący: Chorwacji udało się zmodernizować swą infrastrukturę nie tracąc przy tym delikatnej równowagi pomiędzy ruchem turystycznym a troską o środowisko naturalne, co widać na przykład w historycznej smykałce do organizowania wakacji dla naturystów.

Urlop w Chorwacji spędzany jest głównie nad morzem, chociaż geograficznie kształt kraju jest taki, że na północnym wschodzie wchodzi on głęboko w ląd sąsiadując z Węgrami i sięga aż do granic z Serbią. Przez swe parki naturalne, parki narodowe, miejsca z listy UNESCO i miasteczka jak z widokówek Chorwacja przyciąga turystów tam, gdzie natura spotyka się z morzem: od północy do południa lub też od Istrii do Żupanii dubrownicko-neretwiańskiej. Oferta kąpieliskowa to pas kontynentalnego wybrzeża adriatyckiego oraz wysp połączonych w zielone archipelagi o rzadkiej urodzie. Piaszczyste i kamienne plaże charakteryzujące się przezroczystymi wodami oraz strefy śródziemnych zarośli oferują turystom widoki jak z pocztówek, które ci doceniają dzięki turystyce w łonie natury, w kempingach i ośrodkach turystycznych oferujących dziś wszystko, co konieczne do spędzenia wygodnych wakacji rodzinnych lub w grupie przyjaciół.

  • 16 kempingów / obiektów wakacyjnych
  • w 4 regiony
Francja

Francja

Francja jest krajem znajdującym się w awangardzie oferty kempingowej i ośrodków turystycznych, często połączonych w konsorcja po to, by możliwe było oferowanie bardzo podobnego standardu usług w różnych ośrodkach. Wychodząc z tego założenia można zrozumieć jak turystyka na łonie natury rozwijała się we Francji przez lata, idąc krok w krok za popytem milionów turystów, tak zagranicznych jak i krajowych, którzy co roku wybierają urlop nad morzem, w miastach znanych ze sztuki czy decydują się na wycieczki objazdowe pozwalające odkryć bogate dziedzictwo kulinarne i winnic.

Urlop nad morzem we Francji podlega sezonowości. Francja od południa oblewana jest morzem Śródziemnym o łagodnym klimacie, tu znajduje się słynne Lazurowe Wybrzeże graniczące z Włochami, zaś linia riwiery francuskiej prowadzi aż do do Hiszpanii. Francja może się także poszczycić najdłuższą linią brzegową nad chłodniejszym Atlantykiem. Mówiąc o urlopie nad morzem we Francji, zwłaszcza na plażach Oceanu Atlantyckiego, należy zauważyć, że sezon na kąpiele na południu w Zatoce Biskajskiej przy granicy z Hiszpanią jest dłuższy a temperatura spada w miarę podążania na północ; Bretania jest idealnym znacznikiem granicy, bowiem przez Zatokę Saint Malo trafiamy do kanału la Manche i Cieśniny Calais, a dalej do zimnego Morza Północnego przy granicy z Belgią.

Gdy mowa o turystyce we Francji to wiadomo, że wakacje na kąpieliskach i tak zostawiają możliwość odkrywania terytorium tak bogatego w atrakcje: od małych miasteczek i miast sztuki jak Paryż ze swą Wieżą Eiffla, do wyjątkowych miejsc jak słynny Mount Saint-Michel w Normandii. Nie można też zapomnieć o wspaniałych widokach pól lawendowych w Prowansji, tak malowniczych w okresie kwitnienia czyli od czerwca do końca sierpnia.

Niezależnie od rodzaju wyjazdu wakacyjnego, od tego czy turysta wybiera pobyt na kempingu czy w ośrodku turystycznym, zwiedzanie Francji oznacza wiele możliwości wypełnienia czasu różnymi atrakcjami w czasie podróży. Nie może pośród nich zabraknąć obiadów i kolacji pozwalających skosztować francuskie specjały kulinarne i wina, o których mówi się na całym świecie.

  • 7 kempingów / obiektów wakacyjnych
  • w 2 regiony
Hiszpania

Hiszpania

Hiszpania to kraj wakacji nad morzem i miast sztuki, jak również życia nocnego i szlaków religijnych. Otwarta od wschodu na Morze Śródziemne i od zachodu na Ocean Atlantyckiz Zatoką Biskajską na północy oraz Cieśniną Gibraltarską od południa, Hiszpania oferuje łagodną pogodę przez większą część roku, choć o bardzo różnej temperaturze. Kempingi i wioski turystyczne w Hiszpanii są liczne, zwykle znajdują się wzdłuż wybrzeża i wzdłuż dróg najbardziej lubianych przez turystów, co odzwierciedla Iberyjskie naturalne powołanie dla turystyki plenerowej.

Wakacje na plaży w Hiszpanii wyróżnia ogromna różnorodność wyboru. Wybrzeża Morza Śródziemnego obejmuje gminy Katalonii, Walencji, Murcji i odcinek Andaluzji aż po Cieśninę Gibraltarską: przyjemna temperatura powietrza i wody sprawia, że jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, choć nie brakuje również rozrywki dla młodzieży i nastolatków. Nocne życie w Hiszpanii jest "intensywne" a wybrzeże Morza Śródziemnego z Costa Brava i Costa Dorada, idealne dla osób odwiedzających cudowną Barcelonę, nie jest wyjątkiem. Również południowa Costa del Sol, z wysoką temperaturą pochodzącą z Afryki Północnej, jest niezwykle atrakcyjna.

Na wybrzeżu Atlantyku, woda jest chłodniejsza i głębsza, tworząc efektowne kontrasty w obszarze morskim Andaluzji począwszy od Gibraltaru do granicy z Algarve w Portugalii. Idąc w górę, ku północy półwyspu iberyjskiego, wzdłuż wybrzeża Portugalii, dochodzi się do Galicji: fascynującego wybrzeża, charakteryzującego się zmianami pływów, które zmieniają oblicze wybrzeża o różnych porach dnia. Od Costa Verde do Zatoki Biskajskiej, wspólnoty Asturii i Kantabrii prowadzą bezpośrednio do Kraju Basków i uroków wciąż dzikiego wybrzeża. Ulubionymi kierunkami nadmorskiej turystyki są również archipelagi: Baleary na Morzu Śródziemnym i Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim.

Zwiedzanie Hiszpanii to nie tylko synonim wakacji na plaży. Piękne miasta jak Barcelona, Sewilla czy stolica Madryt, to tylko kilka przykładów artystycznego i kulturowego bogactwa narodu, którego siłą drzemie w zabytkach i tradycjach ludowych, to również pokusa gastronomiczna w postaci "tapas", wina i sangrii. Wreszcie na uwagę zasługuje turystyka religijna ze względu na mnogość kościołów i Szlak Świętego Jakuba, który co roku przyciąga tysiące pielgrzymów udających się do sanktuarium w Santiago de Compostela.

  • 4 kemping / obiekt wakacyjny
  • w 2 regiony
Austria

Austria

Austria to kraj urlopu na łonie natury, pośród gór i dolin zielonych wiosną i latem, zimą zaś okrytych śnieżną bielą. Są tu pejzaże jak z widokówek, na których widzimy czarujące starożytne miasteczka, malownicze domki i majestatyczne kamienne zamki - a wszystko to wyposażone w infrastrukturę oferującą turystom usługi wysokiej jakości. Kempingi i ośrodki turystyczne w Austrii nie są żadnym wyjątkiem, bowiem oferują wszystko, co konieczne do spędzenia urlopu na świeżym powietrzu o każdej porze roku, także zimą.

Urlop w górach spędzany jest przede wszystkim w łuku Alp, zwłaszcza w Tyrolu i Karyntii, gdzie znajdują się znane na całym świecie ośrodki narciarskie i kurorty zimowe, takie jak: Villach, Sölden, Kitzbühel, Saalbach-Hinterglemm, Klagenfurt czy Hinterstoder. Ten ostatni znany jest także pod nazwą „perła Alp”, a to z powodu zachwytu, jaki wzbudzał przez całe wieki. Miejsca te są wręcz spektakularne zimą, gdy śnieg sprawia, że są idealnymi kierunkami dla miłośników nart oraz dla romantycznych dusz. Natomiast przez resztę roku zmieniają się w schronienie przed codziennym stresem dla miłośników wycieczek w naturę, spacerów ścieżynkami i po lasach. A wszystko niejednokrotnie wzbogacone jest gorącymi źródłami, które dodają jeszcze więcej wartości urlopowi przeznaczonemu na relaks i urodę: w samej tylko Styrii, której stolicą jest malowniczy Graz, naliczyć można aż sześć ośrodków termalnych wykorzystujących gorącą wodę bijącą z wnętrza ziemi.

Jednak Austria to także kraina jezior i rzek z zachwycającymi przełomami i wodospadami; są tu też miasta bombonierek: od Salzburga przez Lienz, od Baden przez Insbruck, aż do nowoczesnego Bregenz; nie można oczywiście zapomnieć o niezrównanym Wiedniu. Wiedeń - miasto muzyki posiadające magiczną atmosferę - jest etapem samym w sobie dla tych, którzy zdecydują się na zwiedzanie Austrii. Mamy tu idealną mieszankę tego, co dawne i nowe, a nad brzegami Dunaju romantyczną atmosferą się wręcz oddycha.

A jeśli ktoś wybierze urlop w Austrii pod koniec roku, koniecznie musi odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe, które odbywają się we wszystkich większych miastach w okresie od połowy listopada do Trzech Króli.

  • 4 kemping / obiekt wakacyjny
  • w 4 regionyOdkryj naszą sieć turystyczną