Camping.pl

Wenecja Euganejska: przewodnik

Wenecja Euganejska, oferując turystom szeroką gamę atrakcji jest regionem do odkrywania. Oprócz Wenecji, tego miasta sztuki, najczęściej odwiedzanego na świecie, Wenecja Euganejska szczyci się rozlicznymi szlakami wzdłuż Morza Adriatyckiego, na których położone są miejscowości znane z Alpejskich tras narciarskich, niektóre z miast z bardziej znanych miast położonych nad jeziorem Garda oraz doskonale wyposażone uzdrowiska i wille palladiańskie. Lista weneckich atrakcji wydaje się nieskończona, ale wystarczy tylko wspomnieć jedną z najgłówniejszych zalet tego nastawionego na turystykę regionu, a mianowicie nowoczesne kempingi i wioski turystyczne.

Wenecja, miasto wspaniałej włoskiej sztuki, charakterystycznych kanałów, przez które przepływają równie typowe gondole, wita każdego roku miliony turystów z całej planety. Epatująca bogactwem kulturowym i artystycznym, Wenecja i jej wyspy są również jednym z najbardziej ulubionych przez zakochane pary miejsc w Wenecji Euganejskiej do spędzenia romantycznych wakacji. Wspominając o podróżach zakochanych, nie sposób pominąć Weronę, gdzie znajduje się słynny dom Julii: zapiski i opowieści sugerują, że średniowieczny pałac położony przy Via Cappello był tym miejscem, w którym rozegrał się dramat "Romeo i Julia", opisany przez Williama Szekspira.

Same nawet wakacje nad morzem w Wenecji Euganejskim cieszą się międzynarodową sławą. Istotnie, rokrocznie wielu zagranicznych turystów wybiera wybrzeże adriatyckie w Wenecji Euganejskiej i Zatokę Wenecką na letnie wakacje, w dobrze wyposażonych nadmorskich kurortach, jak i na kempingach i w wioskach turystycznych, takich jak Jesolo, Caorle, Chioggia, Sottomarina Cavallino-Treporti i Lido di Venezia.

Pod względem jezior, Wenecja Euganejska szczyci się sugestywną scenerią jeziora Garda rozciągającego się od Lombardii po Trentino Alto Adige. Główne ośrodki wypoczynkowe od strony części jeziora Garda położonego w Wenecji Euganejskiej znajdują się w prowincji Werony i są to fascynujące miejscowości takie jak Peschiera del Garda czy Lazise, gdzie niezwykłe piękno krajobrazu stanowi wspaniałe uzupełnienie oferowanych usług turystycznych.

Dla tych, którzy wybierają Wenecję Euganejską na wakacje w górach, region oferuje krajobrazy typowe dla Alp i Dolomitów, z takimi ośrodkami narciarskimi jak Cortina d'Ampezzo, Falcade, Sappada i Alleghe. Natomiast latem, region staje się idealnym miejscem dla miłośników wycieczek pieszych czy rowerowych. Wenecja Euganejska ma również niezwykle bogatą ofertę gastronomiczną: to region prosecco i czerwonego wina Amarone della Valpolicella, ponadto region oferuje liczne typowe potrawy przyrządzone na bazie ryb i mięsa, zgodnie z obowiązującą tutaj od wieków tradycją.

Czytaj więcej

Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Camping La QuerciaLazise, Verona
Camping La QuerciaLazise, Verona


Odkryj naszą sieć turystyczną