Camping.pl

Comacchio: wakacje na kempingu

Obszar turystyczny Comacchio jest punktem odniesienia we Włoszech jeśli chodzi o wakacje w plenerze. Usytuowany w północnej części regionu Emilia-Romagnia, w prowincji Ferrara, Comacchio otwiera się na Adriatyk i jest położone w Parku Delty Padu: wakacje nad morzem stwarzają również możliwość wycieczek na łonie natury, w jednym z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych pod względem flory i fauny regionów Włoch.

Plaże Comacchio równie znane jak plaże Ferraresi rozrastały się wraz z rozwojem całego obszaru, a kempingi i ośrodki wypoczynkowe Comacchio są obecnie jednymi z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych we Włoszech, do czego przyczyniło się zainteresowanie zagranicznych turystów, którzy rokrocznie tłumnie spędzają tu wakacje. Bardzo podobne do nadmorskich miast z pobliskim Veneto, Comacchio charakteryzuje się obecnością kanałów i domów o wartości historycznej, ale prawdziwą atrakcją tego miejsca jest przyroda.

Miłośnicy wakacyjnego plażowania, znajdą w Comacchio i na jego siedmiu plażach wszystko, co ma do zaoferowania riwiera adriatycka: od łagodnego klimatu i płytkiej wody, po rozległe piaszczyste plaże i rozliczne usługi oferowane w nadmorskich kurortach. Morze króluje również na stole: typowym daniem z Comacchio jest węgorz, przygotowywany na różne sposoby i będący bohaterem rokrocznego święta zwanego Festiwalem Węgorza.

Dla tych, którzy chcą spędzić wakacje na łonie przyrody, jak już wspomniano, Comacchio oferuje ogromne bogactwo przyrodnicze Parku Delty Padu, pięknej okolicy, docenianej zwłaszcza przez obserwatorów ptaków i fotografii. Miejscowa fauna i flora pozostaje w centrum uwagi tych, którzy wybierają Comacchio i riwiery Ferraresi na ekscytujące wycieczki piesze, rowerowe lub często organizowane wycieczki łodzią lub eskapady konne. Dla miłośników sportów nie zabraknie również możliwości zdobywania doświadczeń rybackich i uczestniczenia w wycieczkach żeglarskich.

Czytaj więcejOdkryj naszą sieć turystyczną