Camping.pl

Abruzja: przewodnik

Abruzja należy do regionów, które najlepiej pokazują różnorodność włoskiej oferty turystycznej. Dzieje się tak dzięki obecności ośrodków nad morzem (linii brzegowej jest 130 km) oraz górom, wraz z najwyższymi szczytami Apeninów na półwyspie. Położona w środkowych Włoszech, z dostępem do Adriatyku, Abruzja jest idealnym kierunkiem gdzie można spędzić letni urlop, uprawiać turystykę zimą lub ekoturystykę. Nad morzem, w górach i na wzgórzach, które charakteryzują ten region nieomal pozbawiony równin, znajdują się liczne parki naturalne, tereny chronione i aż trzy Parki Narodowe: Park Narodowy Abruzji, Park Narodowy Majella oraz Park Narodowy Gran Sasso i Monti della Laga.

W przypadku wakacji spędzanych nad morzem w Abruzji położenie nad środkowym wybrzeżem adriatyckim gwarantuje łagodny klimat od wiosny do jesieni oraz piaszczyste lub żwirowe plaże z łagodnie schodzącym dnem morskim. Kąpieliska Abruzji - idealne dla rodzin z dziećmi - doceniane są także z powodu wielu kempingów i ośrodków turystycznych, a także z powodu infrastruktury i usług pomyślanych tak, by jak najlepiej ugościć każdą grupę turystów. Do szczególnych atrakcji wybrzeża abruzyjskiego należą „trabocchi”, starożytne machiny do połowów przypominające proste drewniane palafity.

Jeśli natomiast ktoś woli urlop w górach, to Abruzja oferuje najwyższe szczyty w Apeninach, zapierające dech w piersiach doliny oraz malownicze miasteczka. Do miejsc dla turystów najciekawszych należą Gran Sasso, masyw Majella i szczyt Velino: w zimnych miesiącach zieleń lasów ustępuje miejsca zaśnieżonym szczytom i trasom narciarskim dla tych, którzy z pasją uprawiają zimowe sporty. Spośród najważniejszych ośrodków narciarskich wymienić warto: Ovindoli, Roccaraso, Campo Imperatore, Campo Felice i Prati di Tivo.

Bogactwo natury, historia i tradycje - Abruzja jest doskonałym kierunkiem do uprawiania ekoturystyki, wycieczek zarówno pieszych jak i rowerowych. Jest też doskonałym celem dla turystów podążających za kuchnią i winem, bowiem wyróżnia się czerwonym winem Montepulciano, słynnymi owczymi szaszłykami i cukierkami z Sulmony.

Czytaj więcej

Certyfikaty Doskonałości KoobCamp

Portal turystyczny KoobCamp, którego częścią jest Camping.pl co roku nagradza kempingi i obiekty wakacyjne, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych usług. Zobacz zwycięzców i wybierz doskonałość:

Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo
Camping Lake PlacidSilvi, Teramo
Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo
Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo
Camping Lake PlacidSilvi, Teramo
Pineto Beach Village & CampingPineto, Teramo


Odkryj naszą sieć turystyczną