Camping.pl

Emilia Romagna: przewodnik

Emilia Romania to region nadmorskich wakacji, który jest symbolem usług i rozrywek w rozlicznych miejscach Riwiery Adriatyckiej. Region ten ma dobrą sieć autostradową i kolejową, a dzięki swemu strategicznemu położeniu na północy środkowych Włoch łatwo mogą tu dotrzeć turyści tak włoscy jak i zagraniczni, którzy co roku zjeżdżają to licznie wybierając główne kąpieliska nad Adriatykiem: od Rimini do Riccione, Cesantico lub Milano Marittima albo i jeden z siedmiu słynnych ośrodków Lidi di Comacchio lub Lidi Ferraresi.

Dzięki kempingom i ośrodkom turystycznym będącym w awangardzie oferty turystycznej Emilia Romania wyróżnia się wyborem rozrywek oferowanych odwiedzającym. Są to wielkie piaszczyste plaże idealne dla turystów w każdym wieku, przez co wakacje na Riwierze Romanii zdają się być szczególnie odpowiednie dla młodych i rodzin z dziećmi. Podczas gdy młodzież może korzystać z nocnego życia w modnych lokalach i dyskotekach, ci mniejsi mają do dyspozycji wielką ofertę parków rozrywki i parków tematycznych: Mirabilandia, Aquafan, Oltremare, Włochy w Miniaturze, Fiabilandia i wiele innych.

A dla tych, którzy kochają naturę urlop w Emilia Romania ma do zaoferowania doświadczenia w Regionalnym Parku Delty Po, doskonałym dla pasjonatów oglądania ptaków oraz wycieczek pieszych lub rowerowych. Kto kocha naturę i wycieczki, może też odkryć urok różnych miejsc w Apeninach Toskańsko-Emiliańskich, z ich bogactwem malowniczych średniowiecznych miasteczek i zamków, lub też dać się wciągnąć magii Republiki San Marino: małego niezależnego państwa, wciśniętego między Emilię Romianię a Marche. San Marino to perła, którą odwiedzający doceniają z powodu piękna jej architektury i panoramicznych widoków, które podziwiać można z Monte Titano. Bogata historią i kulturą jest także stolica Bolonia, słynąca z swych wież i życia uniwersyteckiego, a także Ravenna pełna chrześcijańskich zabytków wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO.

Ponadto cenna jest także oferta kuchni i win regionu Emilia Romania, zwłaszcza czerwonych win takich jak Lambrusco i Sangiovese, ponadto dań typowych dla lokalnej kuchni: od ulicznego jedzenia czyli romańskiej piadiny przez świeży makaron: lazanię, tortellini i ravioli, aż do bolońskiej mortadeli i gnocco fritto (makaronu z serem i wędlinami)!

Czytaj więcej


Propozycje podróży

Camping.pl pomaga Ci w podjęciu właściwej decyzji, proponując następujące kempingi:
Odkryj naszą sieć turystyczną